Suzbijanje diskriminacije

Medium_odgovor_behave

CMS objavio analizu "Narativi mržnje u internetskim medijima i internetskoj komunikaciji u Hrvatskoj"

Govor mržnje i diskriminatorni govor na internetu posljednjih su godina u Hrvatskoj, kao i u mnogim drugim zemljama, predmet javne rasprave te brojnih istraživanja i analiza. Uz to, sve je zamjetnija pojava lažnih vijesti (fake news), odnosno dezinformacija koje se šire putem interneta. U Hrvatskoj se ove vrste govora šire putem internetskih stranica raznih namjena, ali i putem nekih internetskih portala, kroz same tekstove objavljene na portalima i/ili kroz komentare čitatelja, kao i na društvenim mrežama.

Medium_fah_logo_croatian_short_black-01

Radikalizacija u RH? Odakle dolazi? Kako reagiramo?

Radikalizacija dijela društva nije novost, taj proces je lokalno prisutan već duže vremena, a obratili smo na nju pozornost tek u onom trenutku kada se usmjerila protiv državne politike i simbola države - institucija na Markovom trgu. Više u tekstu koji je nastao kao priprema za istoimenu tribinu na Human Rights Film Festivalu održanom na Međunarodni dan ljudskih prava 10. prosinca 2020. godine.

Medium_conference

Regionalna online konferencija o dobrim praksama i naučenim lekcijama u borbi protiv govora mržnje na internetu

Regionalna konferencija o međusobnom učenju u borbi protiv govora mržnje na internetu, organizirana je online u sriejdu i četvrtak 14. i 15. listopada 2020. godine, a na njoj su predstavljene dobre prakse, naučene lekcije i trenutni napori u borbi protiv govora mržnje na internetu. Konferencija je okupila stručnjake iz Slovenije, Hrvatske, Srbije i drugih država članica EU. Cilj konferencije bio je doprinijeti međusobnom učenju u ovom važnom području.

Medium_instagram_i_najaveof_tjedni_izbjeglicama_20_20_1

7. Tjedni IZBJEGLICAma!

Koordinacija za integraciju, neformalna mreža organizacija civilnog društva koje pružaju podršku izbjeglicama u integraciji, poziva vas na 7. Tjedne IZBJEGLICAma! Događanja u sklopu Tjedana održavat će se od ponedjeljka, 15. lipnja do subote 27. lipnja u Karlovcu, Sisku, Kutini, Slavonskom Brodu, Splitu, Zadru, Zagrebu, Kuterevu i Ježevu.

Medium_odgovor

ODGOVOR na mržnju

Slovenia, Hrvatska i Srbija, zemlje bivše Jugoslavije na balkanskom migracijskom putu, suočavaju se sa sve većim razinama govora mržnje na internetu, koji proizlazi iz negativnih stavova prema manjinskim skupinama. Širenje mržnje među mladima i njihova radikalizacija su gorući problem, a učitelji nemaju dovoljno znanja kako se nositi s govorom mržnje u učionicama. Postoje dobre prakse u regiji i EU za borbu protiv govora mržnje na internetu, ali rijetko se te dobre prakse nedovoljno dijele i šire.

Kolačići (cookies) pomažu u korištenju ove stranice. Korištenjem pristajete na korištenje kolačića.