
Centar za mirovne studije u Europskom tjednu održivog razvoja
Europski tjedan održivog razvoja (ETOR) ove se godine zbog situacije s Covid-19 pandemijom umjesto u lipnju održao u periodu od 18. rujna do 8. listopada.
Europski tjedan održivog razvoja (ETOR) ove se godine zbog situacije s Covid-19 pandemijom umjesto u lipnju održao u periodu od 18. rujna do 8. listopada.
Pridružite se ,,Tjednu globalnog obrazovanja’’ od 16. do 20. studenog 2020.
Nijedan građanski pokret nije 2019. godine aktivirao toliko prosvjednika_ca kao onaj nastao iz "Skolstrejk för klimatet", štrajka za klimu koji se iz Švedske proširio među mladima u cijelom svijetu.
Centar za mirovne studije pripremio je u suradnji sa GOOD inicijativom školski kalendar za 2020./2021. godinu. Kalendar povezuje sadržaje 2 međupredmetne teme - građanski odgoj i obrazovanje te održivi razvoj.
Centar za mirovne studije i Zelena Istra, u suradnji s dr. sc. Draženom Šimlešom proveli su seminar za obrazovne radnice/ke osnovnih škola iz Zagreba, Osijeka, Siska i Krapinsko-zagorske županije koji provode Građanski odgoj i obrazovanje kao izvannastavnu aktivnost. Seminar se održao u Zagrebu od 31. kolovoza do 02. rujna 2020.
Video 'Planet u glavu' Vibora Juhasa pokušava teško zamislivo – u samo nekoliko minuta prenijeti učenicima osnovnih i srednjih škola ideju o tome što je sve održivi razvoj.
Izvještaj s panela o nejednakostima u obrazovanju pod nazivom “Škola na daljinu, učenici na marginu”
GOOD inicijativa zahtijeva od Ministarstva obrazovanja da prije povratka djece u škole i vrtiće u suradnji sa strukom osigura donošenje konkretnih epidemiološkim mjera, plana i jasnih uputa o osiguranju uvjeta za povratak, a nakon toga provede dijalog s nastavnicima, roditeljima i učenicima o eventualnom povratku u škole.
Centar za mirovne studije je u OŠ Antuna Mihanovića u Klanjcu održao dvodnevni seminar “Kontroverzne teme u nastavi” za nastavnice/ke GOO-a iz Krapinsko-zagorske županije.
Svjetski dan socijalne pravde obilježava se s ciljem iskorjenjivanja siromaštva i socijalne isključenosti te povećanja zaposlenosti i dostojanstva rada, osiguravanja jednakih mogućnosti i pristupa blagostanju i pravdi za sve ljude. Socijalna pravda zasniva se na principima poštenja, jednakosti, poštivanja različitosti, pristupu društvenoj zaštiti, kao i primjeni ljudskih prava u svim područjima života.