Javna dobra

Medium_lpfc

[Međunarodni dan borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti] Rast BDP-a ne znači smanjenje siromaštva

Međunarodni dan borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti koji se obilježava danas, 17. listopada, podsjeća na napredak koji smo učinili i koji smo propustili učiniti u iskorjenjivanju siromaštva u našim državama i širom svijeta. Europska unija je 2010. godine usvojila Strategiju Europa 2020, kojom se, iako je usmjerena na rast, želi podržati održivost i uključivost. To se želi učiniti kroz osam ciljeva, uključujući smanjenje broja ljudi koji žive u riziku siromaštva ili socijalne isključenosti za najmanje 20 milijuna do 2020. godine. 

Medium_pristup_zdravlju

Javna rasprava: Pristup zdravlju – pravo ili milost?

Zaklada Solidarna, Koalicija udruga u zdravstvu, Udruga Krijesnica i Centar za mirovne studije pozivaju vas sutra 5. prosinca od 10 do 12h u dvoranu Müller na javnu raspravu "Pristup zdravlju – pravo ili milost?" u sklopu Human Rights Film Festivala

Medium_slika_novac

Umjesto razvojnog, Hrvatsku čeka vojni proračun!

„Jeste li znali da najveća kapitalna ulaganja u 2018. godini Vlada planira u sektoru obrane? Za ta ulaganja, u što je uključen i novac za nabavu vojnih aviona izdvojit ćemo 793 milijuna kuna, dok ćemo za ulaganja u znanost i obrazovanje izdvojiti upola manje, odnosno 362,9 milijuna kuna“, ističe Centar za mirovne studije  povodom saborske rasprave o prijedlogu državnog proračuna Republike Hrvatske za 2018. godinu.

Medium_270px-hrvatski_sabor

Predlažemo treće čitanje Zakona o domovinskoj sigurnosti!

CMS smatra da je konačan prijedlog Zakona o domovinskoj sigurnosti loš.
Taj prijedlog nijen razrađen, nema integrirane mehanizme nadzora i zaštite ljudskih prava i nije usklađen sa Zakonom o sustavu civilne zaštite. Ako se dogodi neka nesreća, ovako napisan, uvesti će još više pomutnje u sam sustav. Predlažemo treće čitanje!

Medium_img_8561

Zagreb na dnu ljestvice po kompetitivnosti javnih nabava!

Zagreb je na dnu ljestvice europskih glavnih gradova po kompetitivnim nabavama, a od istraživanih gradova samo Varšava ima viši udio nekompetitivnih nabava od glavnog grad Hrvatske. Udio javnih natječaja sa samo jednim ponuditeljem povećao se s 25% u 2011. na 34% u 2016. godini. Rezultati pokazuju da do „iskrivljenosti“ (distorzije) cijena dolazi puno češće u natječajima koji imaju samo jednog ponuditelja, nego u natječajima s više ponuditelja. 

Kolačići (cookies) pomažu u korištenju ove stranice. Korištenjem pristajete na korištenje kolačića.