Gradimo mostove: Nogomet spaja

Large_xlarge_dsc_0144

Nogometni klub Zagreb 041 u suradnji s Centrom za mirovne studije organizirao je 19. listopada malonogometni turnir mješovitih ekipa, u sklopu europskog projekta Bridges. Mješovite ekipe su se sastojale od 3 igrača i igračica, kao i djece, a turnir je održan u Dugavama. Glavni cilj turnira bili su zabava, sport i aktivno druženje na suncu te zajedničko druženje!

Turnir se odigrao na domaćem terenu NK Zagreb 041, kroz cijeli dan sve do navečer.  Uz nogometne utakmice, bilo je jako puno zabave i druženja za djecu i odrasle, a dobro uvježbani kulinarski tim se pobrinuo da nitko ne ostane gladan. Turnir su posjetili raznoliki navijači kluba, stanovnici iz kvarta, kao i tražitelji azila iz prihvatilišta koje se nalazi nedaleko terena.

Natjecalo se 10 ekipa, Are you Syrious? - ekipa sastavljena od volontera Are you Syrious?, azilanata i igračica NK Zagreb 041, CMS tim koji se sastojao od radnika i volontera CMS-a kao i izbjeglica, Bicpop ekipa volontera iz Biciklopopravljaone, FPZG ekipa studenata političkih znanosti, MAZ tim koji se sastojao od članova Mreže Antifašistkinja Zagreba, Klinci 041, ekipa djece izbjeglica iz juniorskog tima NK Zagreb 041, kao i drugi timovi: Hanan, NUP, Motka i WAZ.

Ekipe su bile raspoređene u dvije skupine u kojima su igrali svi protiv svih i nakon toga su po dvije najbolje ekipe iz svake skupine igrale polufinala. Finale su igrali Hanad i FPZG ekipa, vrlo dinamična utakmica koja je završila sa 2:2 i izvođenjem penala, u kojima je ekipa Hanad bila bolja i tako osvojila turnir!

Sam turnir bio je pun pozitivne atmosfere te povezao lokalne stanovnike četvrti, tražitelje azila, izbjeglice, nogometne podržavatelje i članove kluba aktivne u Dugavama u danu zajedničkog druženja, uživanja u hrani, te navijanja tijekom utakmica. Kada je turnir završio, najčešće pitanje sudionika bilo je "a kad ćemo opet?". Nadamo se – uskoro!