Suzbijanje diskriminacije

Medium_gm

PROTIV MRŽNJE

U Hrvatskoj je govor mržnje u porastu - diskriminatoran, zapaljiv i diskreditirajući sadržaj čuje se u javnosti te često i prenosi putem medija, unatoč dobrom zakonodavnom okviru koji zabranjuje i kažnjava govor mržnje (ili javno poticanje na nasilje i mržnju) kako je to definirano u Kaznenom zakonu (članak 325), ali i primjerice u Zakonu o suzbijanju diskriminacije (članak 25 koji govori o uznemiravanju). 

Medium_istra_ivanje_cms_i_ipsos

[DAN MIGRANATA] Većina građana nikoga ne mrzi i nikog se ne boji!

Više od polovine građana smatra da bi Hrvatska trebala biti otvorena za izbjeglice koje traže zaštitu Hrvatske, a oko dvije trećine ne misli da bi Republika Hrvatska trebala žicom ili zidom onemogućiti ulazak izbjeglicama, pokazalo je istraživanje Zastupljenost i indikatori diskriminacijskih i ksenofobičnih stavova u Republici Hrvatskoj 2017., koje je objavio Centar za mirovne studije (CMS), a provela agencija Ipsos d.o.o.

Medium_70x50prvi

Predstavljena kampanja „Razlike nisu prepreke. Za društvo bez diskriminacije“

Suzbijanje diskriminacije i rušenje predrasuda o „drugačijima“ ciljevi su medijske kampanje „Razlike nisu prepreke. Za društvo bez diskriminacije“, koja je predstavljena u petak 1. prosinca u Europskom domu u Zagrebu. Riječ je o završnoj aktivnosti projekta „Mjerenje (ne)jednakosti u Hrvatskoj, a zajednički ga provode Ured za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade RH, Ured pučke pravobraniteljice i Centar za mirovne studije. 

Medium_hate_crimes_blog_picture_0

Koliko je nasilja počinjeno iz mržnje?

CMS je zajedno s partnerskim organizacijama (Kuća ljudskih prava Zagreb, Inicijativa mladih za ljudska prava, Srpsko narodno vijeće, GONG i Documenta – centar za suočavanje s prošlošću) sudjelovao u prikupljanju podataka za ODIHR-ov izvještaj o nasilju počinjenom iz mržnje koji je objavljen na Međunarodni dan tolerancije 16. studenoga 2017. godine na ODIHR-ovim web stranicama: http://hatecrime.osce.org/2016-data.

Medium_journalist

Radionica "Suzbijanje diskriminacije u medijskom izvještavanju"

Radionice za novinarke i novinare, urednike i urednice te studente i studentice novinarstva „Suzbijanje diskriminacije u medijskom izvještavanju“  u organizaciji  Centra za mirovne studije, Vladinog Ureda za ljudska prava i prava nacionalnih manjina, Ureda Pučke pravobraniteljice i Hrvatskog novinarskog društva nastavljaju se u subotu 28.listopada i 11.studenog u dvorani Zelene akcije (Frankopanska 1). 

Medium_timthumb

Protiv rasizma i ksenofobije - za jednakost izbjeglica i etničkih manjina

Centar za mirovne studije u 2017. godini nastavio je suradnju s Fakultetom političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu - Centrom za istraživanje etničnosti, državljanstva i migracija - CEDIM i organizacijom Društvo Afrikanaca u Hrvatskoj na provedbi aktivnosti pod zajedničkim nazivom „Rasizam i ksenofobija: za jednakost izbjeglica i etničkih manjina“ – „Racism and xenophobia: for refugee and ethnic equality“.

Kolačići (cookies) pomažu u korištenju ove stranice. Korištenjem pristajete na korištenje kolačića.