Mirovni studiji - 12 godina edukacije i aktivizma

CMS vas poziva na Razgovor o mirovnom obrazovanju i aktivizmu - 12 godina edukacije i aktivizma na Mirovnim studijima Četvrtak, 02. travnja u 19 sati, u knjižari Booksa, Martićeva 14 d.

Na pitanja:

1) Zašto smo se odlučili za usku vezu edukacije i aktivizma? – govorit će idejni pokretač Mirovnih studija u Zagrebu – Goran Božičević
2) Što možemo ponuditi obrazovnom sustavu? Duška Pribičević Gelb, nastavnica i aktivistica, članica CMS-a i Malog Koraka

3) Pogled izvana i promišljanja na pitanje: Da li aktivizam dovoljno artikulira i prenosi svoja iskustva? Što obrazovni sustav može iskoristiti? – govoriti će Vedrana Spajić – Vrkaš, profesorica sa FFZG

4) Zajednička diskusija

Ovaj razgovor iskoristiti ćemo također i za promociju Zbornika Mirovnih studija Bilješke o društvenoj promjeni, u kojem su sudjelovali brojni voditelji i voditeljice kolegija.

Vidimo ga također kao početak razgovora o mogućnostima utjecaja na obrazovne politike u području odgoja i obrazovanja za mir i odgoja i obrazovanja za aktivne građane.

Razgovor je u prvom redu namijenjen onima koji se bave aktivizmom i ovim područjem obrazovanja.

Nadamo se da ćete doći i doprinijeti razgovoru.

Preporučite članak
Novosti iz Centra
Pogledaj sve
magnifiercrossmenu
Preskoči na sadržaj