Azil i integracijske politike

Medium_iva_marcetic__sandra_bencic__inicijativa_dobrodosli

Inicijativa Dobrodošli: Solidarnost nema granica

Inicijativa za podršku izbjeglicama „Dobrodošli“ okuplja pojedince i organizacije civilnog društva s ciljem pružanja podrške izbjeglicama na terenu, ali i vršenja političkog pritiska na institucije Republike Hrvatske i Europske unije radi promjene restriktivnih migracijskih politika. 

Medium_12009542_892296080865029_2321014595330041842_n

Apel Vladi RH i MUP-u protiv zatvaranja granice

Istraživači Centra za istraživanje etničnosti, državljanstva i migracija (CEDIM), Centar za mirovne studije (CMS) te pojedini članovi akademske zajednice apeliraju na Vladu Republike Hrvatske i MUP da povuče odluku o zatvaranju granice i omogući ulazak izbjeglica u Hrvatsku, kao što su to dosad činili.

Medium_europski_dan_solidarnosti_s_izbjeglicama_1

Europski dan solidarnosti: Otvorite granice! Izbjeglice, dobrodošle

Povodom obilježavanja Dana solidarnosti s izbjeglicama #refugeeswelcome diljem Europe, Baza za radničku inicijativu i demokratizaciju (BRID), Centar za mirovne studije (CMS), Društvo Afrikanaca u Hrvatskoj, Inicijativa No border, Udruga KOMA, Pravo na grad, nogometni klub Zagreb 041 i Zelena akcija žele skrenuti pozornost na spor i neadekvatan odgovor Europske unije (EU) na humanitarnu krizu zbog koje svakodnevno svjedočimo stradanjima brojnih ljudi koji bježe iz ratom pogođenih zemalja. 

Medium_volonteri_publikacija

Volonteri i interkulturalna praksa

Ovo su neka od pitanja s kojima ćete se susretati u radu s izbjeglicama. Postavljat će vam ih izbjeglice, ali i osobe koje su nedovoljno upoznate s time što radite – vaši prijatelji, susjedi, roditelji. U radu s izbjeglicama često ćete tražiti odgovore, ali i postavljati si mnoga pitanja. To je proces u kojem se kontinuirano uči te se učenje odvija u više smjerova, a to je svakako proces u kojem se može naučiti i mnogo stvari o sebi.

Medium_interkulturalna_praksa_publikacija

Interkulturalne prakse - s izbjeglicama i za izbjeglice

Područje u kojem danas živimo 1960-ih godina bilo je mjesto dobrodošlice za ljude koji su dolazili iz dalekih zemalja i kultura, ovdje su studirali, a neki od njih nakon završetka studija ostali te osnovali obitelji. Tada su naši roditelji, djedovi i bake svakodnevno susretali pojedince/ke čija se lica razlikuju od onih koje danas najčešće susrećemo i na koja smo navikli. 

Kolačići (cookies) pomažu u korištenju ove stranice. Korištenjem pristajete na korištenje kolačića.